wyprawy rowerowe

Zaplanowana wyprawa rowerowa po Litwie

7 dni i 220 kilometrów na rowerze? Dla niektórych może to brzmieć strasznie, jednak znajdzie się wielu fanów aktywnego wypoczynku, którzy uznają, że to najlepszy sposób na spędzenie urlopu! I nie trzeba do tego mieć wyjątkowej kondycji, ponieważ profesjonalnie zorganizowane trasy zazwyczaj obejmują łatwe ścieżki.

Wyprawy rowerowe są popularne

wyprawy rowerowe Uczestnicy poruszają się po utwardzonych drogach, po płaskim terenie bez wzniesień czy pagórków, które mogłyby zbytnio męczyć. Nic więc dziwnego, że takie zaplanowane wyprawy rowerowe po Europie zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Profesjonalne firmy, które zajmują się organizacją takich wycieczek, dokładnie planują trasę – tutaj nie ma żadnych niespodzianek, dlatego uczestnicy mogą czuć się całkowicie bezpiecznie. Przykładem może być trasa po Litwie. Trwa ona właśnie 7 dni, o czym zostało wspomniane na początku. Oczywiście najpierw uczestnicy muszą indywidualnie dostać się na Litwę – konkretnie do Kłajpedy, gdzie zostali przez organizatorów zakwaterowani w tamtejszym hotelu. Pierwszy dzień jest całkowicie lekki. To czas na samodzielnie zwiedzanie okolicy, a także na zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami od organizatora, który wręczy uczestnikom mapki oraz opowie nieco o trasie.

wyprawy rowerowe Niektórzy organizatorzy proponują też wynajem rowerów, dlatego – jeśli nie mamy możliwości dojechania na Litwę z własnym rowerem, możemy skorzystać z wypożyczalni na miejscu. Takie rowery są zawsze w idealnym stanie technicznym, więc nie ma żadnych obaw, że podróż będzie dla nas niekomfortowa. Po noclegu, drugiego dnia, uczestnicy wyruszają we wspólną drogę. Wycieczka po Litwie obejmuje wszystkie najładniejsze czy najciekawsze miejsca, które się tam znajdują. Rowerzyści będą mogli zobaczyć stację ornitologiczną w Vente, stare, urokliwe wioski rybackie i nie tylko. Przewidziano czas na spożycie tradycyjnych litewskich potraw , na rejs statkiem, który pozwoli podziwiać malownicze widoki. To odwiedziny turystycznej miejscowości, w której dawniej czas spędzał Thomas Mann, pisarz znany z Czarodziejskiej Góry. Uczestnicy mogą podziwiać ciekawą architekturę Nidy, jak i innych miast. Zobaczą Muzeum Morza, Muzeum Bursztynu oraz Delfinarium. Odpoczną na nadmorskiej plaży, przepłyną promem.

A wszystko to w 7 dni, podczas których na rowerze przejadą aż 220 kilometrów! Tydzień wystarczy, aby zwiedzić piękne miejsca na Litwie. Dlatego jeżeli zależy nam na świetnym urlopie zorganizowanym niskim kosztem ? takie wyprawy rowerowe po Europie to idealne rozwiązanie dla nas.