buty taktyczne na lato

Zalety obuwia taktycznego

Buty taktyczne to obuwie nie tylko dla wojskowych, chociaż to w sferze żołnierskiej są najpopularniejsze. Są to buty, które charakteryzują się bardzo dobrą wytrzymałością i trwałością, a przy tym są niezwykle wygodne i lekkie! Z pewnością wiele osób na myśl o wojskowych butach taktycznych, oczyma wyobraźni widzi ciężkie obuwie.

Buty z dobrych materiałów

buty taktyczne na latoWydaje się, że podniesienie stopy, na której znajduje się taki but, to wysiłek. Tymczasem rzeczywistość jest inna. Przecież żołnierze musieli poruszać się szybko, bez zastanowienia. Dlatego lekkość butów taktycznych to podstawa. Aby uzyskać niską wagę tego obuwia, producenci zadbali o zastosowanie specjalnego materiału – kevlar – na podeszwach. Dzięki temu są one cienkie, ale niezwykle wytrzymałe. Ten materiał jest stosowany między innymi do produkcji kamizelek kuloodpornych, jak i pancerzy lotniskowców! Łatwo się domyślić, jak mocny musi to być materiał! Z pewnością skutecznie ochroni on stopy przed kontuzją, nawet gdy będziemy chodzić po ostrych kamieniach czy po gwoździach! Noszenie takich butów na nogach przez długie godziny nie może jednak doprowadzić do powstawania pęcherzy, dlatego buty taktyczne na lato muszą być wykonane z takich materiałów, które zapewnią skórze oddychanie. Pokonywanie wielu kilometrów w trudnym terenie musi być bezpieczne dla ciała. W związku z tym producenci letnich butów taktycznych wykorzystują przede wszystkim skórę nubukową, która jest o wiele lepsza od tradycyjnej skóry licowej.

buty taktyczne na latoDlaczego? Ponieważ cyrkulacja powietrza jest bardziej płynna, stopy nie pocą się tak mocno, ponieważ pot jest bardzo dobrze odprowadzany. Kolejna istotna kwestia, o której warto wspomnieć przy temacie butów taktycznych na lato, dotyczy ilości przeszyć. Niestety im więcej ich jest, tym większe prawdopodobieństwo, że but zostanie uszkodzony w niespodziewanym momencie. Dlatego wybierając buty taktyczne, zwracajmy uwagę na jak najmniejszą liczbę szwów. Taki model butów posłuży nam z pewnością przez całe lata. Klienci cenią sobie także możliwość łatwego utrzymania w czystości takich butów. Dlatego ich wyborem jest często takie obuwie, które posiada samoczyszczące podeszwy – nie przywiera do nich bród, a przy tym są odporne na ścieranie!

Bez wątpienia takie buty taktyczne przeznaczone na lato musi charakteryzować najwyższa jakość. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzą się nawet na wyjątkowo długich pieszych wędrówkach po naprawdę trudnym terenie. Możemy być pewni, że po ekstremalnej wyprawie nasze buty nadal będą wyglądać jakby były zupełnie nowe.