noclegi w zakopanem

Zakwaterowanie w centrum Zakopanego

Miłośnicy górskich krajobrazów uwielbiają przyjeżdżać na Podhale. Ten region Polski jest chętnie odwiedzany przez turystów, którzy spacerują po Krupówkach, korzystają ze stoków narciarskich czy zdobywają okoliczne szczyty. Jeśli jednak jeździ się tu rok w rok, można chcieć zwiedzić coś więcej niż to urocze miasteczko.

Noclegi w centrum miasta

noclegi w zakopanemDo bardzo popularnych aktywności należą jednodniowe wycieczki. Są one niezwykle komfortowe, ponieważ bus zabiera turystów bezpośrednio spod hotelu czy wynajmowanego domku. Nie trzeba więc martwić się o dodatkowy dojazd. Jednym z popularniejszych kierunków jest wyjazd na Tatry Słowackie. W trakcie zwiedzania zwiedzi się Jaskinię Bielańską czy Szczyrbskie Jezioro. Można tam zobaczyć wyjątkowo urocze krajobrazy, które zachwycają turystów krajowych oraz zagranicznych. Stolica Podhala jest też dobrym punktem wypadowym, jeśli chodzi o poznanie Krakowa i okolic. W trakcie wyjazdu grupa uda się na klimatyczny spacer, w trakcie którego będzie można podziwiać uroczy Rynek Główny. Przejście się ulicą Bracką, Grodzką czy Franciszkańską będzie wyjątkowym przeżyciem. Po całodniowych wojażach, będzie można wypocząć w wygodnych pokojach, zlokalizowanych niedaleko najważniejszych atrakcji stolicy Podhala. Z łatwością znajdzie się noclegi w zakopanem w centrum tanio, które pozwolą na niezakłócony relaks.

noclegi w zakopanemPomieszczenia są urządzone w sposób nowoczesny, lecz niepozbawione elementów związanych z tradycjami góralskimi. Najczęściej są to drewniane meble takie jak łóżka czy krzesła. Ściany są ozdobione obrazami, na których można podziwiać górskie krajobrazy. Do dyspozycji turystów są także przestronne łazienki, w których jest toaleta, wanna czy prysznic. Na miejscu goście mogą posilić się smacznymi daniami, które spodobają się fanom tradycyjnej, polskiej kuchni. Menu skomponowane na obiady czy obiadokolacje zawiera dania takie jak kwaśnica, moskol z bryndzą czy żur chrzanowy na wędzonce. Są to przepyszne potrawy, z których Podhale jest znane. Dzięki lokalizacji miejsca noclegowego blisko Krupówek, można zaledwie w kilka minut znaleźć się na tej najbardziej znanej ulicy Zakopanego. Przyda się to, zwłaszcza jeśli z wyjazdu w góry zamierza się wrócić z pamiątkami dla siebie czy najbliższych. Wybierając się do jednego z najpopularniejszych miast w Polsce nie jest się skazanym na pobyt tylko w tym jednym miejscu.

Świetną alternatywą mogą być jednodniowe wycieczki, które pozwalają na zwiedzenie atrakcji, jakie są dostępne w najbliższej okolicy. Przykładem takiej miejscowości jest stolica Podhala, z której można wybrać się na wypad chociażby do Krakowa czy na słowacką stronę Tatr.