spływ rzeką wartą

Wzięcie udziału w spływie kajakowym

Wiosenne i letnie miesiące sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu. Warto wygospodarować choć chwilę na to, by popracować mięśniami całego ciała blisko natury. Możliwości jest naprawdę wiele. Można znaleźć malownicze trasy, które będą idealnym wyzwaniem dla fanów biegania czy nordic walkingu.

Jednodniowy spływ kajakowy

spływ rzeką wartą	Osobom, które chciałyby spróbować czegoś nowego, poleca się sporty wodne. Wbrew pozorom, wcale nie trzeba mieć mięśni kulturysty, żeby czerpać przyjemność z wiosłowania. Spływy rzeką wartą nie muszą być wielodniowe. Można udać się na jeden dzień, w trakcie którego będzie wystarczająco czasu na realne ocenienie swoich możliwości. Firmy, które zajmują się organizacją tego typu atrakcji, zadbają o wiele detali. Są to nie tylko kajaki czy wiosła. Uczestnicy eskapady nie muszą się martwić o to, czy ich rzeczy osobiste takie jak dokumenty czy telefon, będą właściwie zabezpieczone. Można je wziąć ze sobą dzięki wodoszczelnym workom, dzięki którym zawartość nie zostanie zamoczona nawet w trakcie nieplanowanej kąpieli w wodzie. Trasa wycieczki może być dobrana pod względem stopnia zaawansowania uczestników. Nie bez powodu częstymi uczestnikami są rodziny z dziećmi czy pracownicy korporacji.

spływ rzeką wartą	To sport, który może być uprawiany nawet przez osobę niedoświadczoną. Nad przebiegiem i bezpieczeństwem czuwa ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Instruktorzy podejmują także decyzję np. w przypadku zmiany pogody czy nagłej konieczności zboczenia z trasy. Uczestnicy przed wejściem do kajaków otrzymują wszystkie niezbędne instrukcje. Dzięki temu zdobędą dużo wiedzy na temat tego sportu oraz natury, która wpływa w ogromnym stopniu na to, jak przebiega cały wypad. Przed przyjazdem należy upewnić się, że ma się wszystkie niezbędne akcesoria. Są to ubrania sportowe, strój kąpielowy oraz ubrania na chłodniejsze wieczory takie jak kurtka, długie spodnie czy grubszy sweter. Jeśli jest to wyjazd kilkudniowy, niezbędne będzie wzięcie ze sobą namiotu, śpiwora oraz karimaty. Ponadto, przyda się także latarka oraz własne sztućce i pojemniki na jedzenie. Długi weekend czy święta mogą być idealnym momentem do tego, żeby dać zarazić się nowej pasji.

Nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec kraju, żeby rozpocząć swoją przygodę z kajakami. Na Śląsku istnieje wiele tras, o zróżnicowanym poziomie trudności. Z łatwością znajdzie się tam wiele firm, które organizują takie eskapady dla grup zorganizowanych. Dzięki temu można przeżyć ciekawe przygody razem z domownikami czy ulubionymi kolegami z pracy.