wyprawy rowerowe dla zaawansowanych

Wyprawy rowerowe dla dzieci i młodzieży

Aktywny wypoczynek jest wybierany przez coraz więcej osób. Obecnie panuje moda na zdrowy tryb życia i widać to wokoło nas. Coraz więcej biur turystycznych oferuje nie tylko klasyczne wyjazdy all inclusive, ale także na przykład wyprawy rowerowe. Zresztą takie obozy rowerowe organizowane są również przez firmy, które zajmują się tylko i wyłącznie tym.

Wakacje na rowerach

wyprawy rowerowe dla zaawansowanychPrzykładowo, dzieci i młodzież mogą zapisać się na obóz rowerowy w Kluszkowicach. Oczywiście aby wziąć w nim udział muszą mieć umiejętności jazdy na rowerze już na pewnym poziomie. Są to bowiem wyprawy rowerowe dla zaawansowanych, nie zaś jeżdżenie rekreacyjne. Tutaj spotykają się pasjonaci enduro, czyli rowerowej jazdy w terenie. Niestraszne im błoto, kamienie, gałęzie czy inne przeszkody, na które mogą natrafić na drodze. Ale aby poradzić sobie z takimi warunkami, wcześniej warto przejść szkolenie enduro. Na nim można nauczyć się, jaką pozycję ciała przyjmować, aby jeździć płynnie i bezpiecznie. Ale takie szkolenie jest wchodzi właśnie w plan tego typu obozów. Jeżeli zdecydujemy się na taką wyprawę rowerową dla zaawansowanych, musimy liczyć się z tym, że każdego dnia spędzimy co najmniej 4 godziny na rowerze. Podczas tych godzin nauczymy się przyjmować odpowiednią postawę podczas jazdy slalomem, wykorzystywać nierówności na trasie, prawidłowo skręcać czy hamować.

wyprawy rowerowe dla zaawansowanychDzieci i młodzież będą uczyć się także skoków na rowerze, a także pokonywania stromych zjazdów, gdy teren charakteryzuje się nierówną przyczepnością – są na nim odcinki trawy, suchej ziemi, jak i mokrej gleby czy kamieni. Taka wyprawa rowerowa dostarczy każdemu uczestnikowi pełno wrażeń. Jednocześnie jest jednak bezpieczna, ponieważ wychowawcami i instruktorami są osoby, które posiadają duże doświadczenie w jeździe na rowerze i czymś takim jak enduro zajmują się na co dzień. Ale oczywiście to nie oznacza, że uczestnicy na obozie nie będą mieli chwili wytchnienia. Taka wyprawa to nie tylko codzienne, rowerowe treningi, ale także relaks. Zajęcia poza rowerowe to szereg gier i konkursów, który zintegruje ze sobą wszystkie dzieci. Bez wątpienia takie wyprawy rowerowe dla zaawansowanych rowerzystów są ciekawą opcją na spędzenie wakacji.

Dzieci i młodzież, które każdą swoją wolną chwilę spędzają na rowerze, z pewnością ucieszą się z udziału w takim obozie. Jest on doskonałą alternatywą dla nudnych kolonii czy obozów, które nie oferują uczestnikom nic ponad spacerowanie i zwiedzanie zabytków danego miejsca. Wyprawa rowerowa to coś, co uczestnicy zapamiętają na całe życie.