jacht

Wynajem łodzi na Mazurach

Wiele osób co roku zastanawia się, gdzie wyjechać na wakacje. Popularne miejsca do spędzania urlopu to na przykład Morze Bałtyckie, czy też góry. Jednak nie można zapomnieć o wspaniałych Mazurach, które są odwiedzane przez rodziny, pary i osoby spędzające wczasy samotnie. Co sprawia, że liczba turystów w tym rejonie każdego roku wzrasta?

Łodzią po jeziorze bez uprawnień?

jacht na morzuZ pewnością liczba atrakcji i możliwość różnorodnego spędzania czasu. Wiele osób decyduje się na sporty wodne. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wynajem łodzi motorowych bez uprawnień na mazurskich jeziorach, ponieważ to właśnie ten sport cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Dzieje się tak za sprawą możliwości podziwiania niecodziennych widoków, dzięki czemu człowiek może zaznać relaksu. Niektórzy nie wiedzą, że nie trzeba posiadać uprawnień do wynajmu łodzi. Jakie atrakcje oprócz widoków mogą nas spotkać na łodzi? Przede wszystkim, obecne łodzie są bardzo dobrze wyposażone. Można liczyć na wysoki komfort podróży. Każda łódź wyposażona jest w specjalny system nawigacji po polskich jeziorach. Oprócz tego, posiadają echosondy, które służą do pomiaru głębokości wody i wykrywania przeszkód i ławic ryb.

jachtWnętrze łodzi również jest dobrze zaopatrzone. Każde łódki posiadają ogrzewanie, dlatego pływanie nocą, lub w okresach jesiennych, będzie bardziej komfortowe. Można też liczyć na aneksy kuchenne z szafkami i zbiorniki z wodą pitną. Optymalny rozmiar zbiornika wody to zazwyczaj 120 litrów. Łodzie posiadają też lodówkę i dwa palniki do gotowania, które powinny w zupełności wystarczyć nawet wprawionym kucharzom. W wyposażeniu znajdzie się też średniej wielkości lodówka i zlewozmywak. Oprócz kuchni, jacht posiada także łazienkę z niezbędnymi akcesoriami sanitarnymi, dlatego możemy liczyć na wysoki komfort wypoczynku. Jest tez pokój sypialniany, w którym możemy znaleźć telewizor i radio. Z pewnością można liczyć też na kąpiele słoneczne, ponieważ pogoda latem zazwyczaj dopisuje i możliwość zjedzenia przygotowanego posiłku przy stoliku w kokpicie. Dla osób które lubią jazdę rowerem, miłym udogodnieniem będzie bagażnik rowerowy w wyposażeniu jachtu.

W wyposażeniu łodzi nie zabraknie także środków ratunkowych takich jak kapoki, czy apteczkę z niezbędnymi akcesoriami i gaśnicę. Łodzie są więc zaopatrzone we wszystko, co pozwoli spędzić nam komfortowy urlop. Podczas rejsów pamiętajmy też o zwierzętach, zwłaszcza ptactwie w okresie rozrodu i nie podpływajmy do większych skupisk kaczek, łabędzi, czy innego rodzaju fauny. Ważne jest również, by po rejsie posprzątać jacht, ponieważ należy to do obowiązków czarterującego.