wypoczynek

Wyjazd do województwa świętokrzyskiego

Wciąż panuje przeświadczenie o tym, że w Polsce można odwiedzić tylko trzy miejsca : góry, morze i Mazury. Właśnie w tamte miejsca kierują swoje kroki Polacy, którzy planują wyjechać na wakacje oraz zagraniczni turyści, którzy planują wyjechać tam ze względu na to, że trafiają one na pierwsze miejsca we wszelkich dostępnych przewodnikach.

Wypoczynek w pięknym miejscu

wypoczynek Na szczęście rzeczywistość jest nieco inna i Polska jest krajem, który może się pochwalić bardzo dużym zasobem atrakcyjnych, pięknych miejsc. Powinno się jednak o nich mówić znacznie więcej, aby wszyscy byli świadomi tego, jak wiele wizerunkowych skarbów ma jeszcze do zaoferowania ten kraj. Jednym z przykładów takich miejsc jest zdecydowanie województwo świętokrzyskie. Jest to bardzo malowniczy piękny teren w którym można spędzać czas na różne sposoby ? zarówno zwiedzając, jak i spacerując, jeżdżąc rowerem. Wiele osób decyduje się na to, by odwiedzić Zalew Chańcza, który powstał poprzez zalanie części rzeki Czarnej i aktualnie jest największym zbiornikiem wodnym na tych terenach. Wypoczynek w świętokrzyskim to także wielohektarowe pola lawendy, które tworzą niesamowity efekt. Szczególnie zachwycające jest to, że mieszczą się one tuż przy ?Drodze Piłsudskiego?. Ta nazwa ma swoje znaczenie historyczne ? tą trasę przemierzał razem ze swoimi legionistami około 1914 roku.

wypoczynek Ponadto w tym województwie można znaleźć wiele ciekawych, wręcz fascynujących miejsc do zwiedzania dla całej rodziny. Większość z nich została stworzona w ten sposób, że mimo iż tematyka nawiązuje do zainteresowań dziecięcych to zainteresuje z pewnością również starsze osoby. Jedną z takich atrakcji jest na przykład Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. W tym miejscu są wykorzystywane zarówno tradycyjne formy zabawy, jak i te interaktywne ? wszystko po to, aby jak najlepiej i najskuteczniej trafić w oczekiwania potencjalnego klienta. Równie ciekawym miejscem jest Muzeum Polskiej Motoryzacji XX wieku ? można tam zobaczyć najpiękniejsze modele samochodów, którymi dumnie poruszali się nasi dziadkowie. Kolejną bardzo ciekawą opcją na liście must see? jest regionalna winnica. Można tam uczestniczyć w pełnym procesie powstawania wina, a ponadto skorzystać ze specjalnego przewodnika, który opowie o tradycjach i innowacjach wśród polskich win. Ponadto można skusić się na degustację tamtejszego wina.

Jak widać wypoczynek w świętokrzyskim może być bardzo ciekawy oraz aktywny. Wystarczy po prostu wiedzieć, jakie miejsca są warte odwiedzenia i szczegółowo zaplanować sobie całą trasę.