rejsy po Grecji

Udany rejs podczas wakacji

Coraz więcej osób decyduje się na niestandardowe pomysły odnośnie spędzania wakacyjnego urlopu. Samo wygrzewanie się na plaży, zdobywanie górskich szczytów, czy wypoczynek na łonie natury ich nie satysfakcjonuje. Dla takich osób świetnym rozwiązaniem okazują się rejsy po nieznanych wodach.

Rejsy po Grecji

rejsy po GrecjiNie trzeba mieć uprawnień sternika, ani doświadczenia w pływaniu jachtem. Obsługa zajmie się wszystkim, do nas należy jedynie cieszenie się fantastyczną przygodą. Obecnie najczęściej wybierane są wakacyjne rejsy po Grecji. Tam wody są spokojnie, sztormy zdarzają się rzadko, więc to bezpieczna i sprawdzona opcja, szczególnie dla początkujących. Ponadto, sezon turystyczny w Grecji trwa bardzo długo. Na rejs można się wybrać zarówno w kwietniu, jak i we wrześniu. Dzięki temu możemy popłynąć w rejs wtedy, kiedy nie ma już w Grecji tylu turystów, a słońce tak mocno nie grzeje, jak i wtedy kiedy jest upalnie. Grecja posiada mnóstwo przepięknych zabytków, nie tylko sztuki starożytnej. Podziwianie ich od strony wody na pewno pozwala zobaczyć je w innym świetle, spojrzeć na nie z innej perspektywy. Trasy rejsów są tak zaplanowane, by każdy mógł wybrać coś dla siebie. Popularne są rejsy ogólne, czyli takie pokazujące najbardziej znane greckie wyspy i zabytki.

rejsy po GrecjiPodczas takiego rejsu dowiemy się też co nieco o historii tego kraju oraz będziemy mieli okazję zwiedzić małe wysepki wzdłuż wybrzeża. Coraz chętniej turyści wybierają jednak rejsy tematyczne. Może to być rejs kulinarny, podczas którego będą serwowane wyłącznie dania kuchni lokalnej, czy rejsy fotograficzne, podczas których będzie okazja do robienia mnóstwa pięknych zdjęć przyrodniczych w atrakcyjnych lokalizacjach. Warto zaznaczyć, że rejsy mogą być długie i krótkie. Te drugie mogą być nawet jednodniowe, obejmujące najbliższą okolicę portu. Są jednak i rejsy trwające tydzień i dłużej. Wtedy na jachcie mamy zapewnione miejsce noclegowe oraz wyżywienie. Przez większość czasu jest się wtedy na wodzie, a na ląd schodzi tylko wtedy, kiedy jest okazja do zwiedzania zabytków i okolicy. Wybór zależy od tego, czy chcemy cały urlop spędzić na rejsie, czy to tylko jedna z atrakcji wakacyjnych. Rejs po Grecji to sprawdzony pomysł na spędzenie wakacyjnego urlopu.

Podczas rejsu można zwiedzać niewielkie wysepki greckie, posmakować tamtejszej kuchni, czy wykonać wspaniałe zdjęcia. Rejsy są odpowiednie zarówno dla wielbicieli sportów wodnych i żeglugi, jak również dla rodzin z dziećmi, które nigdy wcześniej nie pływały jachtem. Zdecydowanie warto jest rozważyć rejsy po Grecji jako ciekawą alternatywę wakacyjną.