szkoła kitesurfingu

Popularne sporty wodne ? kitesurfing i windsurfing

Sporty wodne z użyciem deski cieszą się coraz większą popularnością. Kojarzą się one z latem oraz piękną, słoneczną pogodą. Jest to możliwość zapoznania się z czymś zupełnie innym niż tradycyjna siłownia lub jazda na rowerze. Do tego jest to świetny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, poznaniu nowych ludzi oraz dobrą zabawę.

Polecana szkoła sportowa

szkoła kitesurfinguSportów wodnych z użyciem deski jest obecnie całkiem sporo i wciąż powstają nowe odmiany. Różnią się stopniem trudności, sprzętem oraz oczywiście techniką wykonywania. Wszystkie nowo powstałe sporty wodne uprawiane przy użyciu deski to nic innego niż modyfikacje surfingu, który wywodzi się ze starożytnej kultury polinezyjskiej. Oficjalne początki tej dyscypliny szacuje się na XVIII wiek, ale istnieje wiele dowodów na to, że mieszkańcy wysp surfowali już dużo wcześniej. Niestety warunki do surfowania w Polsce nie są najlepsze, dlatego sport ten nie należy tutaj do najpopularniejszych. Okazuje się jednak odpowiednim miejscem do nauki i oswojenia się z deską. Świetną alternatywą do surfingu okazuje się kitesurfing i windsurfing. Deska poruszana jest przy pomocy wiatru, co daje dużo większe możliwości przy panujących warunkach pogodowych na polskim wybrzeżu lub nawet jeziorach. Osobom decydującym się na podjęcie pierwszych kroków w dziedzinie kite i windsurfingu poleca się zapisanie do specjalnej szkółki.

szkoła kitesurfinguWbrew pozorom nie są to wcale łatwe do nauki dyscypliny. Pierwsze lekcje wiążą się zazwyczaj z wieloma upadkami do wody. Trzeba opanować równowagę, oswoić się z wodą i poznać działanie danego sprzętu. Instruktorzy dają również wykłady na temat wiatru i dzielą się ważnymi wskazówkami od strony technicznej i praktycznej. Każdy uczeń musi zaopatrzyć się w piankę, która chroni przed zimnem. Można ją zakupić lub wypożyczyć w szkółce. Kitesurfing charakteryzuje się tym, że jest to raczej sport przeznaczone dla osób szukających mocnych wrażeń. Deska napędzana jest specyficzną formą latawca, który pozwala na wykonywanie akrobacji oraz osiągnięcie dużo większej prędkości niż w przypadku windsurfingu. Popularna szkoła kitesurfingu będzie posiadała w swojej kadrze osoby odpowiednio wyszkolone, z dużym doświadczeniem oraz posiadające międzynarodowe licencje. Wiele szkół posiada w swojej ofercie obozy i wyjazdy tematyczne, przeznaczone nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych i całych rodzin. Można dzięki temu spróbować swoich sił na wodach Morza Czerwonego lub Oceanu.

Sporty wodne to świetna alternatywa do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Możliwości i rodzaje dyscyplin jest obecnie tak rozległa, że każdy, bez względu na stopień wysportowani, znajdzie coś dla siebie. Jest to również pretekst do wyjątkowych podróży i znalezienia w sobie pasji do zupełnie czegoś nowego niż dotychczas.