Powidz nad jeziorem

Malowniczy Powidz nad jeziorem

W Polsce jest jeszcze wiele nieznanych miejscowości, które zasługują na zdobycie większej popularności. Wśród takich nieodkrytych perełek jest Powidz.

Powidz – wieś, w której można odpocząć

Powidz nad jezioremTo wieś znajdująca się w województwie wielkopolskim. Co zaskakujące według oficjalnych danych, liczba ludności wynosi dokładnie tysiąc. Historia tego miejsca sięga już czasów średniowiecza. Ciekawostką może być fakt, że chociaż dzisiaj Powidz jest wsią, niegdyś był miastem. Uzyskał lokację miejską już w połowie trzynastego wieku. Status miasta utracił dopiero kilka wieków później, bo przed wybuchem drugiej wojny światowej. Powidz cieszył się sporym prestiżem, ponieważ zaliczany jest przez historyków do miast królewskich. Dawniej, w czasach gdy na terenie Polski rządził król, niektóre miasta leżały na terenach należących do króla, stąd też ich nazwa. Główną atrakcją wsi jest malownicze położenie, o którym w dużej mierze decyduje Jezioro Powidzkie. Dodatkowym atutem tutejszych obszarów jest otoczenie parku krajobrazowego, bogatego w rzadkie okazy flory i fauny. To właśnie przepiękne zbiorniki wodne są głównym powodem dla którego wiele gości decyduje się na pokoje do wynajęcia – Powidz nad jeziorem to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w tym regionie. Przyjeżdżając tu masz pewność, że naprawdę odpoczniesz.

Odpoczynek nad jezioremOgromną zaletą takiego wyjazdu jest niepowtarzalna okazja do aktywnego spędzenia czasu z dala od miejskiego zgiełku, wśród pięknej przyrody. Ponadto Jezioro Powidzkie uznawane jest za jedno z najczystszych w całym województwie. Dzięki temu można tu zarówno łowić ryby, uprawiać różne sporty wodne, ale także wypoczywać na plaży i opalać się. Należy także wspomnieć, że wiele większych plaż jest strzeżonych. Nie musimy się także martwić, że towarzyszące nam dzieci będą się nudzić, bowiem w okolicy wielu pensjonatów oraz ośrodków wypoczynkowych znajdują się place zabaw oraz boiska. Oprócz tych atrakcji, w Powidzu możemy wynająć sprzęt wodny oraz rozbić namiot na pobliskim polu kempingowym. Jak widać oferta jest bardzo bogata i zróżnicowana, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to czy przyjechaliśmy z rodziną czy z przyjaciółmi. Spokojne wakacje nad jeziorem to w ostatnich latach bardzo popularna forma spędzania wolnego czasu.

Coraz więcej osób stara się chociaż na weekend pojechać w takie miejsce i wynająć pokój w pensjonacie lub cały domek. W takich miejscach łatwiej można wypocząć, zregenerować siły oraz nabrać energii. Urlop w takim miejscu spodoba się wielu osobom, bez podziału na wiek czy zawód.