rejs jachtem w Grecji

Luksusowy rejs po greckich wodach

Podczas pobytu w Grecji lub w Turcji na horyzoncie ukazuje się wiele statków, łodzi, jak również luksusowych jachtów. Grecja słynie z pięknych plaż, niezwykle malowniczej infrastruktury, wąskich uliczek, jak również z możliwości pływania jachtami. Wypłynąć można z pobliskiej greckiej mariny. Taka znajduje się zazwyczaj niedaleko portów przy każdej bardziej znanej plaży w danym kraju.

Jachty jako pomysł na zwiedzanie Grecji

rejsy jachtami Z Grecji jachtem udać można się zarówno do Turcji, a także do krajów, jakimi są między innymi Czarnogóra czy Chorwacja. Trasy uwzględnione przez biura podróży lub takie, które umożliwiają czarterowanie łodzi najczęściej polegają na opłynięci najbardziej atrakcyjnych miejsc oraz wysp pod względem turystycznym bądź historycznym lub również krajobrazowym. Miejscami na mapie trasy, jaką pokonuje się podczas rejsu jednym z jachtów jest na przykład Zatoka Wraku, Kefalonia bądź także niesamowicie urokliwa Plaża Afrodyty. Zobaczenie wszystkich tych, jak również kilkunastu innych miejsc na świcie zapewniają rejsy jachtami w Grecji. Istnieją dwie kategorie jachtów, którymi udać można się w dłuższy bądź krótszy rejs. Mianowicie wyróżnić można jachty żaglowe oraz jachty motorowe. Jachty żaglowe, jak sama ich nazwa wskazuje jako główny napęd obierają właśnie żagle.

rejs jachtem w GrecjiSą to łodzie luksusowe, najczęściej wyposażone we wszelkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania pomieszczenia znajdujące się pod pokładem oraz inne akcesoria służące do bezpiecznej żeglugi. Jachty motorowe natomiast charakteryzują się często mniejszą powierzchnią użytkową, jak również są zazwyczaj mniejsze gabarytowe oraz ich głównym napędem jest silnik (motor). Niektóre mniejsze jachty uważane są za bardziej rekreacyjne,ze względu na to, iż w nich znaleźć jest trudno tak wiele przestrzeni na kuchnię, salon oraz sypialnię ze względu na rozmiar. Jednakże obydwa jachty doskonale sprawdzają się podczas czarteru. Czarterowanie łodzi stanowi niezwykle opłacalne przedsięwzięcie. Biura podróży zapewniające rejs jachtem opłacają zarówno czarter jak i koszt lot do Grecji lub innego kraju. Wszystko jest wliczone w cenę podróży, wycieczki. Bogate wyposażenie wielu jachtów dostępnych na rynku umożliwia odbycie rejsu lub czarterowanie jachtu załodze składającej się z sześciu, a nawet dziewięciu osób. Rejs pomimo tak dużej, jak mogłoby się wydawać liczby osób na pokładzie odbywa się najczęściej w komfortowych, luksusowych warunkach.

Ergonomia zabudowy któregokolwiek z jachtów spełnia wymagania nawet tych najbardziej obeznanych i zaawansowanych żeglarzy. Większe jachty posiadają nawet kilka dwuosobowych zamykane kabiny lub jednoosobowych kajut wraz z łazienką i niekiedy zdarza się, że jacht posiada osobne pomieszczenie WC. Na pokładzie luksusowego jachtu znaleźć można również elektrykę, jak i bieżącą, ciepłą wodą.