Jakie zalety ma jazda na rowerze?

Jazda na rowerze staje się coraz bardziej popularna. Rower to dobry środek lokomocji, zarówno w mieście, jak i na wsi. Pozwala na omijanie korków, nie jest się zależnym od godzin odjazdów autobusów, a do tego nie generuje się spalin i smogu do środowiska, jak przy jeżdżeniu autami spalinowymi i dieslami. Jeżdżenie rowerem jest zatem działaniem proekologicznym. Na wsiach często komunikacja zawodzi, a rowerem zawsze można dotrzeć do sklepu, czy do szkoły.

Rowery Kellys do jazdy rekreacyjnej

rowery kellysWycieczki rowerowe mogą też być miłą formą spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wystarczy do plecaków czy na bagażnik wrzucić trochę prowiantu i koców i można wybrać się na piknik albo nad jezioro. Powstaje także coraz więcej ścieżek rowerowych, co podnosi poziom bezpieczeństwa rowerzystów, bo nie muszą jeździć po jezdni, ani po chodniku. Również popularne są akcje i eventy z udziałem rowerzystów, które zmuszają władze miasta do zastanowienia się nad infrastruktura miejska i uwzględnieniu potrzeb kolarzy przy budowie dróg. To jednak nie koniec zalet jazdy na rowerze. Kolarstwo to sport, który pozwala na aktywny wypoczynek w mieście czy na łonie natury. Na przykład rekreacyjne rowery Kellys będą dobre do jazdy w parku, natomiast rowery MTB sprawdzą się przy jeździe terenowej. Rowery rekreacyjne pozwalają na spokojną jazdę, nadają się jako środek transportu do pracy, są dobre dla każdego, kto nie zamierza się ścigać, ani jeździć po górach i lasach. Często posiadają bagażniki do których można wrzucić torebkę czy zakupy.

rowery kellysTerenowe rowery górskie nadają się za to do jazdy wyczynowej, zarówno dla amatorów, jak i dla profesjonalistów. Każda przejażdżka rowerowa niesie za sobą korzyści dla zdrowia. Spala się zbędne kilogramy, wzmacnia mięśnie, dotlenia organizm. Jazda na rowerze wpływa korzystnie na cały organizm i jest polecana osobom w każdym wieku. Starsze osoby będą jeździły wolniej niż młode, ale nadal kolarstwo przyniesie im zdrowotne korzyści. Obecnie można kupić rowery z różnymi ,,udogodnieniami?. Są to na przykład koszyki na kierownicę pozwalające na bezpieczny przewóz rzeczy, dobre amortyzatory niwelujące wstrząsy podczas jazdy terenowej.

Dostępne są też modele elektryczne, które dzięki specjalnemu napędowi mogą poruszać się bez pedałowania. Bez dwóch zdań rekreacyjna, jak i wyczynowa jazda na rowerze ma liczne zalety. Jest to ekologiczny środek transportu, który pozwala na poprawę kondycji i stanu zdrowia. Wyprawy rowerowe w dobrym towarzystwie to także świetny sposób na miłe, aktywne spędzanie czasu wolnego.