pościel hotelowa

Jak wybrać dobre tekstylia do hotelu?

Materiały tekstylne wysokiej jakości, ważne są dla funkcjonowania każdego hotelu, czy też pensjonatu. Powinny się one wyróżniać przede wszystkim wysoką gramaturą, oraz zawartością w większości naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Właśnie to sprawi, że okażą się one bardziej odporne na zużycie, wskutek częstego prania, oraz prasowania.

Najlepsze tekstylia hotelowe

pościel hotelowaOczywiście, największe znaczenie dla funkcjonowania hotelu ma umiejętny wybór wykorzystywanej pościeli hotelowej. Ważne jest by wiedzieć, czym powinny się wyróżniać wysokogatunkowe tekstylia hotelowe – producent tego rodzaju tekstyliów, ma zdecydowanie największy wpływ na ich ogólną trwałość. W większości sytuacji, do hoteli powinno się używać tekstyliów z naturalnych surowców, takich na przykład jak bawełna. Mają one bardzo dobre właściwości, dbające o odpowiednie przepuszczanie powietrza. Bawełna dodatkowo nie kurczy się, pod wpływem prania, oraz jest odporna na prucie się. Oprócz tego, do zastosowań hotelowych bardzo dobrze sprawdzą się również tekstylia z tak zwanego policottonu. Jest to materiał, który ma wyjątkowo wysoką odporność na gniecenie się oraz blaknięcie, co jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę specyfikę pracy hotelu.

pościelW miejscach, gdzie jest wyższy standard, zazwyczaj stosowanym rodzajem tekstyliów jest ten z medalu, lub też z bawełny i jedwabiu. Są to materiały, które z jednej strony mają właściwości chłodzące latem, natomiast zimą doskonale grzeją. Bardzo ważnym rozróżnieniem pomiędzy pościelą do zastosowań domowych, a tą do zastosowań hotelowych, są różnice w gramaturze. I tak w branży hotelarskiej przede wszystkim wykorzystywana jest pościel o gramaturze, która dochodzi nawet do 160 g. Dzięki temu, przekłada się to przede wszystkim na znacznie większa trwałość, ale także i masywność takiej pościeli. Dodatkowo, okazuje się ona znacznie bardziej przyjemna w dotyku, niż ta pościel, która używana jest w sypialniach prywatnych (ma ona gramaturę wynoszącą zazwyczaj 125 g.) Pościel hotelowa, która wchodzi w skład bardzo ważnych, hotelowych tekstyliów, wyróżnia się także odpowiednim rodzajem jej zamykania – na tak zwaną zakładkę, oraz kopertę. Dzięki temu, znacznie łatwiejsze jest założenie takiej pościeli na kołdry czy też poduszki. W obecnym czasie coraz bardziej istotną rolę zaczyna odgrywać wybór odpowiedniej pościeli do hotelu. Jej wybór może mieć ogromny wpływ przede wszystkim na wygodę gości danego hotelu.

Dlatego też tak ważne jest, by wybierać taką pościel która jest wykonana z odpowiednich materiałów, o możliwie jak najbardziej wysokiej gramaturze. Tylko taka pościel, zapewni odpowiednią wygodę, a także będzie odporna na zużycie się, na przykład w wyniku częstszego prasowania czy też prania.

Więcej informacji na stronie: www.perfect.gpe.pl!