spa

Hotel SPA dla każdego

W ostatnich latach pojawiły się nowe atrakcje turystyczne związane z zażywaniem kąpieli wodnych. Salus per aquam w skrócie SPA jest popularna formą relaksu na całym świecie, która miała swój początek w starożytności. W Polsce istnieje stosunkowo od niedawna i tutaj możemy wymienić najbardziej charakterystyczny region, w którym zabiegi SPA są stosowane na masową skalę. Są to Mazury z szerokim zapleczem turystycznym.

Wspaniała rekreacja na Mazurach w hotelu SPA

spa Organizowane są tutaj konferencje, a w czasie wolnym przybysze właśnie chętnie korzystają z kontaktu z wodą. Ze spa kojarzone są głównie sauny, które mogą przybierać różny charakter. Znane są łaźnie ziołowo-parowe dla osób, które cierpią na dolegliwości bólowe w różnych partiach ciała. Do wody dodawane są specjalne olejki eteryczne, które łagodzą i wprowadzają nas w dobre samopoczucie. Hotel posiadający łaźnię parową jest niezwykle atrakcyjny dla osób lubujących się w przebywaniu w takich pomieszczeniach. Popularne jest caldarium, czyli sauna połączona z efektami świetlnymi oraz z aromaterapią. Taki zabieg ma wymierne skutki na drogi oddechowe, skórę oraz na samopoczucie. W tym przypadku dodatkiem mogą być kąpiele błotne. Szczególnie Mazury posiadają hotele, w których są wykonywane tego typu zabiegi. Często, jak są organizowane różne konferencje, to w czasie wolnym goście hotelowi korzystają z nowoczesnych zabiegów.

Innym zabiegiem SPA jest sauna fińska, czyli kąpiel w gorącym powietrzu wpływającym dobrze na mięśnie. Na Mazurach można również skorzystać z wanien jacuzzi. Mimo, że tego typu relaks jest dostępny już niemal w każdym mieście w Polsce, to jednak będąc na Mazurach cieszy się ogromną popularnością. Daje relaks, odprężenie oraz regeneruje mięśnie i stawy. Planując konferencje na Mazurach warto jest korzystać ze SPA w jednym z najlepszych hoteli. Każdy lepszy hotel posiada rewelacyjne baseny. Mimo, że Mazury posiadają wiele jezior, to jednak turyści wolą popływać w basenach, które są bezpieczne i nie zawierają mikroorganizmów. Z jeziorami mazurskimi jest ten problem, że zarastają, są płytkie, a ich dno jest kamieniste, więc ciężko jest znaleźć miejsce do pływania. Polecane jest natomiast żeglowanie i uprawianie innych sportów wodnych. Jak widać, luksusowe spa na Mazurach jest formą relaksu, która może przybierać różne formy.

Wybierając się do Mrągowa lub innej miejscowości, warto jest zatrzymać się w dobrym hotelu i tam móc zrelaksować się podczas zabiegów związanych z wodą. Zapewne wpłynie to dobrze nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i również na stan duchowy.