wyposażenie jachtów

Co zabrać na długi rejs jachtem?

Jak się spakować na rejs morski? Wcale nie jest to takie łatwe, a lista rzeczy, które należy zabrać, jest bardzo długa. Przede wszystkim należy zacząć od tego nie co, a w co się spakować. Odpowiedzią jest worek żeglarski, który nie tylko doskonale chroni zawartość przed zamoczeniem, ale również po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca i można schować go w bakiście.

Odpowiednie wyposażenie jachtów na rejs

strój żeglarski Na niewielkich jachtach ma to ogromne znaczenie. Pierwszą rzeczą, jaką należy schować do worka, są niezbędne dokumenty oraz stosowane stale leki w ilości odpowiedniej na cały rejs i z niewielkim zapasem na kolejny dzień lub dwa, gdyby rejs miał się przeciągnąć. Następna ważna kwestia to odzież, która powinna być dopasowana do warunków. W czasie letnich rejsów w ciepłe rejony ma to mniejsze znaczenie, ale jeśli trafi się na złą pogodę, to w czasie kilku godzin wachty solidny sztormiak i odpowiednie buty pozwolą przetrwać najgorszy deszcz bez przemoczenia i zmarznięcia. Jeśli nie wiadomo, jak się ubrać, można spytać innych żeglarzy o porady żeglarskie. Na pewno doradzą najlepsze zakupy. Kolejne rzeczy to zwykła odzież, okulary przeciwsłoneczne czy waluta. Spakować trzeba nie tylko siebie, ale też jacht. Poza odpowiednimi zapasami żywności konieczny jest też odpowiedni osprzęt żeglarski. Należy go sprawdzić przed rejsem, dokonać niezbędnych napraw i zabrać ze sobą odpowiednie części zapasowe. Do sprawdzenia jest też całe tanie wyposażenie jachtów.

wyposażenie jachtówChoć bez wielu rzeczy można się obyć, to jednak ich brak na morzu, w sporej odległości od lądu i innych statków, może się boleśnie dać we znaki. Następna rzecz mająca zasadnicze znaczenie w przygotowaniach do podróży morskiej to sprawdzenie, czy elektronika jachtowa działa poprawnie. Od tego będzie zależeń bezpieczeństwo rejsu i całej załogi, ponieważ nowoczesne urządzenia nawigacyjne i komunikacyjne pozwalają uniknąć ośrodków złej pogody, niebezpiecznych miejsc czy raf. Umożliwiają też łatwe nawiązanie łączności i sprowadzenie pomocy, kiedy tylko będzie to potrzebne. To kluczowa kwestia, której nie wolno pod żadnym pozorem zaniedbywać. Wszystkie niezbędne rzeczy zapewni dowolny sklep motorowodny, w którym bez trudu można kupić podstawowe wyposażenie czy zapasowe części. Ostatnią, lecz nie najmniej ważną z poruszanych tu kwestii jest osprzęt ratunkowy, kamizelki ratunkowe i pontony.

Pomimo ostrożności można natrafić na sytuację, w której konieczne będzie opuszczenie łodzi. W takiej chwili dobrej jakości ponton i zapas odpowiedniej ilości kamizelek ratunkowych czy kół ratunkowych może stanowić różnicę między życiem a śmiercią.