szlaki górskie w Bieszczadach

Co warto zwiedzić w Bieszczadach?

Bieszczady to pasmo górskie, które znajduje się w województwie podkarpackim. Te przepiękne tereny co roku odwiedzane są przez wielu turystów, którzy spragnieni górskich doznań, szukają noclegu, by odpocząć po całym dniu zapoznawania się z atrakcjami. Są to przepiękne tereny, które warto zwiedzić.

A może by tak pojechać w Bieszczady?

Bieszczady - domki w górachBieszczady z roku na rok mają coraz więcej miłośników. Coraz więcej turystów, którzy wybierają się w te tereny, szuka sprawdzone noclegu, który pozwoli im spędzić urlop w komfortowych dla nich warunkach. Wyjeżdżając w góry, ludzie oczekują góralskich chat, które będą zbudowane z drewna oraz będą codziennie przypominać o tym, że właśnie tam się znajdują. Spora część domków niestety nie ma bezpośredniego widoku na pasma górskie, dlatego też wystrój domku jest bardzo ważny, by osoby, które wybrały się w Bieszczady, rzeczywiście czuły, że w nich przebywają. Wybierając domek, warto wziąć pod jeden z najważniejszych aspektów. Co dokładnie chcemy zwiedzić? Najczęściej wybór pada na kilka najpopularniejszych szlaków. Turyści bardzo chętnie wybierają szlak z Połoniny Wetlińskiej przez słynne Schronisko Chatka Puchatka. To właśnie ta roztacza się cała panorama na Bieszczady. Jest to bardzo magiczne miejsce, które co roku odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów.

szlaki górskie w Bieszczadach Wielu miłośników tego pasma górskiego mówi, że jest to najpiękniejszy szlak. W schronisku można zatrzymać się na kawę i posiłek. Jeśli turystom zależy na dokładnym zwiedzeniu tych terenów, warto wybrać nocleg w Wetlinie. Co jeszcze proponują Bieszczady – Noclegi w domkach góralskich nie są konieczne do dobrego wypoczynku. Wystarczy wybrać ten blisko szlaku, który chcemy zwiedzić. Warto rozważyć również zwiedzenie szlaków na Tarnicę z Wołosatego, na Tarnicę, który jest bardzo popularny, do dawnej Wsi Nieznajowa, który jest krótkim i bardzo łatwym do przejścia, ponieważ prowadzi on przez dolinę. Podobnie jest z nieistniejącą już wsią Długie. Bardzo ciekawym i chętnie wybieranym szlakiem jest również ten z Bukowca do źródeł Sanu, lecz jest on dość długi, ponieważ zajmuje średnio około 8. godzin, przez co warto wyruszyć z samego rana. Bieszczady uważane są za jedne z bardziej dzikich gór, które znajdują się w Polsce. Na pewno są warte zwiedzenia.

Warto wybrać nocleg w miejscowościach, które umieszczone są blisko szlaków, by uniknąć zbędnych dojazdów i zaoszczędzić na czasie, który można przeznaczyć na zwiedzanie przepięknych terenów. Przez to, że Bieszczady nie należą do gór wysokich, poleca się je bardzo dla rodzin z dziećmi, osób, które nie lubią się wspinać oraz wszystkich sympatyków dzikiej natury.