śniadania

Co smacznego na śniadanie?

Zapracowane osoby nie zawsze mają czas na przyrządzanie posiłków w ciągu tygodnia. Zazwyczaj zadowalają się czymś prostym, co nie wymaga specjalnych przygotowań. Chcą za to nadrobić czymś wyjątkowym, gdy nadchodzi weekend. Mieszkając w centrum, łatwo znaleźć dobry lokal, który oferuje na przykład atrakcyjne zestawy śniadaniowe.

Najsmaczniejsze śniadania

śniadaniaTaki przykładowy zestaw to na przykład jajka sadzone na szpinaku z pomidorem i szczypiorkiem, które serwowane są wraz z koszykiem pieczywa, smacznym sokiem oraz kawą. Możemy też zdecydować się na śniadanie po angielsku, gdzie obok jajka sadzonego serwuje się frankfurterki, grillowane pomidory, a najlepszym napojem jest oczywiście herbata. Jeśli jednak poszukujemy czegoś bardziej oryginalnego, z pewnością zasmakuje nam krakowski obwarzanek wraz z dodatkami. Oczywiście każdy lokal oferuje też tosty oraz omlety – można je podawać na słodko, jak i na słono. Największą popularnością cieszy się oczywiście klasyczny omlet z szynką, pieczarkami, wędzonym serem, pomidorem oraz rukolą. Wybierając się na śniadanie w Jeleniej Górze, warto wybrać lokal, który nie jest za bardzo oblegany w godzinach porannych. W ten sposób zapewnimy sobie spokojną atmosferę i nie będziemy musieli wysłuchiwać toczących się prywatnych rozmów osób siedzących przy stoliku zaraz obok nas.

śniadaniaOczywiście kierować powinniśmy się zawsze jakością serwowanego jedzenia, nie wystrojem czy lokalizacją danego miejsca, jednak nie da się ukryć, że to także ma znaczenie. Zresztą bardzo często jakość jedzenia idzie w parze z wyglądem restauracji. Choć odgrywa mniejszą rolę na przykład wtedy, gdy poszukiwania dobrego lokalu prowadzone są przez wegetarian. Nie każdy lokal oferuje bowiem śniadania wegetariańskie, smoothies czy ciasta wypiekane bez produktów pochodzenia zwierzęcego. Obecnie jednak wegetarianizm staje się coraz bardziej popularny, dlatego nie dziwi nikogo, że i takich lokalów serwujących dania dla wegetarian, jest coraz więcej. Przykładowy wegetariański zestaw śniadaniowy może składać się z hummusu, tofu marynowanego w dowolny sposób (na przykład w chili) oraz oczywiście z różnego rodzaju warzyw czy też owoców.

Zwracajmy również uwagę na to, czy w pieczywie znajduje się niska zawartość glutenu. Jak widać, także będąc wegetarianinem można się naprawdę dobrze najeść. Wystarczy trafić na dobry lokal oferujący smaczne śniadania. Po tak pożywnym śniadaniu z pewnością każdy będzie miał wiele energii, która pozwoli wykonać w weekend wszystko, co zostało wcześniej na ten czas zaplanowane.