atrakcje turystyczne

Atrakcje dla odwiedzających Kudowę-Zdrój

Kudowa-Zdrój jest to miejscowość turystyczno-uzdrowiskowa, więc całkiem logiczne jest jej dostosowanie do wymagań odwiedzających ją gości. Można więc znaleźć w niej liczne atrakcje i zajęcia, które mogą cieszyć osoby w każdym wieku bez względu na porę roku. Opłaca się więc sprawdzić, jakie rozrywki czekają nas w trakcie wyjazdu do tej malowniczej miejscowości.

Atrakcje w górach

atrakcje turystycznePierwszą atrakcją byłaby znana nawet poza regionem Kaplica Czaszek. Jest to grobowiec stworzony w osiemnastym wieku, który ozdobiony został w dość niezwykły sposób. Miejsce to można określić monumentem przemijalności ludzkiego życia. Nie ma lepszego momentu by zobaczyć to miejsce jak przełom czternastego i piętnastego sierpnia – odprawiana jest tam wtedy msza za wszystkich spoczywających w grobowcu. Osoby zainteresowane bardziej konwencjonalną stroną historii znajdą muzea, z których najbardziej wyróżniają się muzeum Podgórza Sudeckiego i muzeum Zabawek. Pierwsza z tych atrakcji jest świetnie zachowanym skansenem, co więcej jedynym na dolnym śląsku. Można w nim znaleźć zabytkowe budownictwo i przedmioty zgromadzone z całego Podgórza Sudeckiego. Co do muzeum Zabawek – jest to największa wystawa zabawek w całej Polsce sięgająca kilku tysięcy eksponatów.

atrakcje turystyczneSą to nie tylko zabawki z czasów powojennych – niektóre eksponaty pochodzą ze starożytności. Jest to miejsce przeznaczone szczególnie dla najmłodszych turystów, jednak starsi odwiedzający również spędzą miło czas. Przy okazji warto też wspomnieć o Ruchomej Szopce. Jest to wykonana w lipowym drewnie szopka przedstawiająca sceny religijne. Autor spędził nad jej tworzeniem dwadzieścia lat, po czym poświęcił kolejne lata na dobudowanie drewnianych organów. Dla turystów lubiących bardziej aktywne atrakcje turystyczne powstały warte zwiedzenia uliczki i liczne parki, między innymi park Zdrojowy. Jest to teren o bardzo bogatej roślinności wybudowany w miejscu wypływania źródeł mineralnych. Można też oczywiście wspomnieć o samym terenie gór Stołowych, u podnóża których położona jest Kudowa-Zdrój. Są to bardzo malownicze góry, więc turyści aktywnie spędzający wakacje na pewno nie będą żałować wycieczki po szlaku turystycznym. Jak widać opcje są różne i każdy znajdzie coś dla siebie – czy to aktywnie spędzający urlop, czy żądni nowych wrażeń wczasowicze.

Warto jest więc zaplanować urlop tak, by można było zobaczyć przynajmniej część przygotowanych dla przyjezdnych rzeczy. Atrakcje te czekają na turystów przez cały rok, więc nie ma problemu z przyjazdem zarówno latem, jak i zimą.