Schronisko w górach

Atrakcje Beskidu Niskiego

Wiele osób wybierając się na urlop, zaczyna planowanie od znalezienia miejsca, do którego chce się udać. Najczęstszym wyznacznikiem poszukiwań są atrakcje, jakie można spotkać w danym rejonie i najbliższej okolicy. Miejsca, które mogą zaoferować ich sporo, są najczęściej odwiedzane, a tak właśnie jest w przypadku Beskidu Niskiego.

Beskid Niski – daj się uwieść

Górski krajobrazJuż sam fakt, że jest to rejon położony w górach, przemawia na jego korzyść, a ilość ciekawych miejsc do odwiedzenia dodatkowo wpływa na atrakcyjność tego obszaru. Spora część społeczeństwa wybierając się na odpoczynek, stawia właśnie na góry. Jest to lokalizacja, w której można się zarówno wyciszyć, jak i otrzymać sporą dawkę adrenaliny. W Beskidzie Niskim każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o Beskid Niski to największą atrakcją, jaką można tam spotkać, jest z pewnością przyroda. Doliny prezentują się tak okazale, że przyciągną do siebie każdego. Dodatkowo jest to miejsce, które zachwyca o każdej porze roku, dlatego można śmiało powiedzieć, że w Beskidzie sezon trwa przez 365 dni w roku. Tanie noclegi Beskid Niski warto więc rezerwować z wyprzedzeniem bez względu na miesiąc, w którym chce się odwiedzić ten rejon. Jezioro, które jest położone pomiędzy dwiema górami (Siwejką i Bzianym Lasem) zapiera dech w piersiach. Jeśli już mowa o wodzie, to warto wspomnieć, że w Beskidzie Niskim można znaleźć idealne miejsca, gdzie można wypożyczyć rowerki wodne czy też kajaki – a jak wiadomo wypoczynek na wodzie to niezła frajda nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych.

Schronisko w górachDla tych najmniejszych sporą atrakcją może okazać się Dolina Regietowska, gdzie można spotkać konie huculskie, które są przepięknymi i bardzo dostojnymi zwierzętami. Szlaki turystyczne będą bardzo dobrą opcją zarówno na samotne wędrówki, jak i rodzinne wyprawy. Drewniane cerkwie zachwycają turystów, ale przede wszystkim cieśli, którzy z podziwem przyglądają się budowlom. Nie tylko dla sympatyków historii, ale każdego, kto odwiedzi Beskid Niski, godnym uwagi i wprowadzającym w zadumę będzie cmentarz z dziejów I wojny światowej. Ciekawostką jest fakt, że na cmentarzu chowani byli wszyscy żołnierze, bez względu na pochodzenie czy wiarę. Co jeszcze warto odwiedzić? Z pewnością na wymienienie zasługuje Skansen i Kasztel w Szymbarku. Będąc w tym miejscu, nie można pominąć dzieł krynickiego malarza, które podziwiane są przez szerokie grono. Mężczyzna malował, na czym tylko mógł, wystarczył mu skrawek papieru, aby przelać na niego beskidzki świat. Wiele dzieł trafiło do prywatnych kolekcjonerów, na szczęście uchowały się też takie, które mogą podziwiać wszyscy.

Planując wyjazd na urlop, warto wziąć pod uwagę Beskid Niski, ponieważ jest to miejsce, które ma do zaoferowania naprawdę multum atrakcji ? nie jest się w stanie wszystkich ich wymienić. Jedno jest pewne, bez względu na porę roku zarówno dorosły, jak i dziecko z pewnością nie będzie się w tym miejscu nudzić.