spływ kajakowy

Aktywności rodzinne na Podlasiu

Wybierając się na rodzinne wycieczki na weekend najczęściej obieramy kierunek, który był nam do tej pory nieznany. Chcemy poznać nową okolicę oraz spędzić aktywnie czas z dziećmi, by nauczyć je czegoś nowego i dowiedzieć się więcej o ich zainteresowaniach. Coraz większą popularnością cieszą się wspólne wyjazdy na spływy kajakowe, które dają możliwość płynięcia wzdłuż parków krajobrazowych umiejscowionych na Podlasiu i w jego okolicach.

Spływy kajakowe to przygoda

spływ kajakowyCzęsto szlaki także obejmują Białoruś ze względu na ujście rzeki Czarnej Hańczy. Nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo oraz samopoczucie pociech na takich wycieczkach. Można zdecydować się na jednodniowy spływ, by zobaczyć czy rodzinny wyjazd okaże się strzałem w dziesiątkę. Splyw kajakowy Czarną Hańczą na pewno będzie dla każdego prawdziwą przygodą. Zwłaszcza jeśli będzie to rodzinna impreza zorganizowana, gdzie młodzież będzie mogła się integrować z rówieśnikami. Spływ kajakowy to nie tylko kilkugodzinna podróż wśród natury, ale również biwakowanie i aktywne spędzanie czasu z rodziną, które poprawiają wzajemne relacje. Kiedy jednak cała rodzina uwielbia ten typ aktywności warto zdecydować się na kilkudniowy spływ Czarną Hańczą od samego źródła, aż do ujścia zahaczając o granicę Białorusi. Taka wycieczka ma zaplanowane noclegi w konkretnych miejscach, by uczestnicy mogli wypocząć i nabrać sił na kolejny dzień i dalszą podróż.

spływ kajakowyFirma organizująca zajmuje się rezerwacją noclegów, posiłków oraz innych atrakcji na miejscu, by poza spędzaniem czasu w bazie noclegowej można było zwiedzić także najbliższą okolicę i zapoznać się z innymi uczestnikami. Oczywiście z miejsca ujścia organizator odbiera kajaki oraz turystów i zawozi je na miejsce docelowe, także nie trzeba się martwić o powrót zza granicy. Na terenie wybranej stanicy znajduje się miejsce nas ognisko, które można zorganizować samodzielnie, bądź zebrać się większą grupą i wspólnymi siłami przygotować przepyszne potrawy bawiąc się wraz z dziećmi i miło spędzać czas. Jeśli wyjazd okaże się udany można dokonać kolejnej rezerwacji na kilka miesięcy do przodu, żeby powtórzyć przygodę i jeszcze raz spędzić razem czas z dala od domu. Wśród aktywności, które można wykonywać całą rodziną wymienia się więcej możliwości, jednak spływ kajakowy ma to do siebie, że spędza się dużo czasu razem i wymagana jest integracja oraz zaufanie.

Tylko kiedy potrafimy współpracować jesteśmy w stanie dobrze sterować kajakiem oraz szybko dotrzeć do miejsca, które nas interesuje. Poza tym taki spływ to nie tylko czas spędzony na Czarnej Hańczy, ale również organizacja ogniska, wspólne zabawy i wiele innych rzeczy, które przybliżają do siebie całą rodzinę.